Peelingi Medyczne Kołobrzeg

Kwasy medyczne dzięki swej budowie chemicznej działają w dwóch kierunkach. Po pierwsze złuszczają naskórek w sposób kontrolowany przez osobę wykonującą taki zabieg, a po drugie penetrują głębsze warstwy skóry.Decydujący wpływ przy zabiegu ma stężenie kwasu medycznego, które dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od niego można kompletnie pozbyć się zmian pigmentacyjnych lub też w dużym stopniu je rozjaśnić. Zabieg kwasami medycznymi jest bardzo pomocny w usuwaniu drobnych i głębokich zmarszczek oraz przyśpiesza wytwarzanie kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzoną, jędrną i promienną skórą. W dużym stopniu wspierają leczenie trądziku, eliminują rozszerzone pory, minimalizują rozstępy i blizny.

 

Azelac peel ( Kwas azelainowy )

 

Azelac peel to peeling na bazie kwasu azelainowego opracowana z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.

 

 

Nomelan Cafeico Jest to intensywny peeling skierowany w szczególności do skóry z przebarwieniami, piegami oraz malasmą. Dodatkowo posiada właściwości odmładzająco–rozjaśniające, antyoksydacyjne. Kwas kawowy jest pochodną fenolu i posiada właściwości antyoksydacyjne. Chroni DNA komórkowe i posiada działanie chemoprewencyjne. Jest to zabieg idealny dla osób pragnących pozbyć sie przebarwień , które jednak nie chą poddawać się wielotygodniowej terapii preparatami depigmentującymi np. Cosmelan czy Dermamelan. W tym przypadku wystarczy przeprowadzić kilka zabiegów. Zabiegi wykonuje się co 2-3 tygodnie. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, niemniej jednak należy wykonać serię przynajmniej 3-6 zabiegów, aby całkowicie i trwale pozbyć się niechcianych przebarwień.
 

Hamuje tyrozynazę - enzym uczestniczący w procesie melanogenezy (czyli tworzenia barwnika), dzięki czemu skutecznie i szybko usuwa przebarwienia. Reguluje zmiany immunologiczne i jest silnym środkiem przeciwgrzybiczym.

Zabieg w szczególności zaleca się przy:

 • przebarwienia na różnym podłożu
 • melasma na poziomie skóry właściwej 
 • średniogłębokie zmarszczki
 • blizny
 • rozstępy

 

Kwas ferulowy (Peeling anti –age) 1,5 Ph lub 4,5 Ph  

 


Ferulac Peel to najnowszej generacji peeling odmładzający wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć świetne rezultaty – skóra wygląda na wyraźnie odmłodzoną!

Zabieg w szczególności zaleca się przy: 

 • fotostarzenie skóry,
 • przebarwienia posłoneczne,
 • plamy barwnikowe,
 • zmarszczki,
 • utrata jędrności,
 • leczenie trądziku,
 • suchość skóry,
 • brak blasku.

 

Kwas Pirogronowy

 

Działanie na poziomie naskórka i skóry właściwej. Zmniejsza przyleganie korneocytów naskórka i przeciwdziała zgrubieniu warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, gdyż kwas pirogronowy w skórze zmienia się w kwas mlekowy. Alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających tworząc ochronny filtr pomagający przeciwdziałać odwodnieniu skóry . Ze względu na działanie keratolityczne, sebostatyczne, antybakteryjne, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie. Stymuluję syntezę kolagenu, elastyny i gliko protein skórnych, przewyższając w tym działanie peelingów z zawartością kwasu glikolowego i porównywalne do TCA jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie subtelny rumień.

 

Kwas Salicylowy  - Salipeel Lic     

Salipeel Lic to najnowszej generacji peeling antytrądzikowy. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty, a przy tym reakcja skóry i jej łuszczenie są minimalne. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku, zapobieganiu tworzeniu się wyprysków i likwidowaniu tzw. „zaskórników”. Z tego względu kwas salicylowy polecany jest dla cer trądzikowych, lecz również suchych z problem zanieczyszczeń w strefie T, ponieważ nie ma właściwości wysuszających.

Wskazania do peelingu:

 • trądzik zapalny i bliznowaciejący
 • zrogowaciała, przesuszona skóra (również łokcie, kolana, stopy)
 • zapalenie mieszków włosowychposzerzone
 • poryłojotokprzebarwienia skórnezmarszczki i wiotkość skóry
 • łuszczyca

 

Serdecznie zapraszamy na konsultacje

Wydobędziemy piękno ukryte w Tobie