Cosmelan / Dermamelan 

 

Jest to jedna z najskuteczniejszyk kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym . Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa . Zabieg Cosmelan wystarczy wykona tylko raz aby były widoczne już efekty zabiegowe . Przebarwienia ulegają redukcji do nawet 95% w dość szybkim czasie w zależności od osobniczych skłonności pacjenta . Preparat można stosować do każdego rodzaju cery i przebarwień o różnym pochodzeniu . Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym takimi jak np: melasma, przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku .

 

 

Jak wygląda zabieg ? 

Etap nr. 1 w gabinecie: Lekarz/Kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza skórę. Następnie nakłada na skórę preparat Cosmelan lub Dermamelan- Jest to specjalna maska musztardowego koloru i stanowi podstawę kurację której głównym zadaniem jest likwidacja plam . 

Etap nr. 2 w domu pacjenta: Pacjent z maską która ma na sobie udaje się do domu i zmywa bieżącą wodą , po około 5 godzinach ( lub inny czas który ustala osoba wykonująca zabieg, w zależności od fototypu skóry pacjenta ) . W kolejnym kroku pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez kosmetologa wykonującego zabieg oraz krem nawilżający . 

 

 

Zalety : 

Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu . 
Niezwykle skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma
Może być wykonywany o każdej porze roku 
Stymuluję fibroblasty do produkcji kolagenu 

Przeciwskazania:

Trądzik w fazie aktywnej 
Ciąża 
Aktywne stany zapalne 
Roacutan ( min. 6 miesięcy po zakończeniu terapii )

Wydobędziemy piękno ukryte w Tobie